Tea Spirit je lahodný čajový a medový likér s brandy

Tea Spirit

Metelka Tea Spirit nabízí to nejlepší z čaje a likérů v jednom nápoji. Vyrobený pouze z čistých přírodních produktů: lipového medu, gruzínského čaje a brandy.

Gruzínský čaj, brandy a med v jednom likéru – Tea Spirit 0,7 L

Na počátku cesty k Metelka Tea Spirit byla jedinečná idea: spojit v harmonický celek zdánlivé protiklady – kvalitní čaj a alkohol. Aby se skvělý nápad proměnil v konkrétní výrobek, bylo zapotřebí synergie tří elementů. Metelka Tea Spirit nabízí to nejlepší z čaje a likérů v jednom nápoji. Obsahuje pouze přírodní ingredience jako jsou gruzínský celolistý černý čaj, moravský med a čistá brandy. Alkohol pomůže rozvinout chuť a vůni čaje a dodává Metelka Tea Spirit patřičnou sílu. Podařilo se nám dosáhnout harmonického souladu s gruzínským čajem a moravským lipovým medem díky čiré brandy z Chille.


Výsledek je více než jen nápoj s nezaměnitelnou vůní a chutí – je to harmonické souznění energií prvotřídního černého celolistého čaje, vínovice a medu. Je to pobídka k dobrodružné cestě. Vydejte se na ni s námi.Tea Spirit – luxusní dárkové balení alkoholu
Tea Spirit je lahodný čajový a medový likér s brandy

Medový likér Tea Spirit 0,7 L
Čajový likér Tea Spirit

Ingredience Metelka Tea Spirit

Gruzínský celolistý černý čaj
Celolistý černý čaj, z něhož vzniká Metelka Tea Spirit, je farmářský čaj ze Sdílené čajové zahrady, česko-gruzínského projektu obnovy ekologického zemědělství, který díky spolupráci s Českou rozvojovou agenturou založil ve městě Kvenobani v podhůří Malého Kavkazu Petr Sič. Gruzínci pěstují čajovník čínský, ale řádně zdomácnělý a přizpůsobený místním podmínkám. Má svou nezaměnitelnou chuť. Čaj z Gruzie jsme pro Metelka Tea Spirit vybrali proto, že je nám tato kavkazská země blízká. Přestože má zde pěstování čaje dlouhou tradici, je toto odvětví po rozpadu Sovětského svazu v troskách. Čajové zahrady zejí ladem, zarůstají kapradím, a tak dříve než idea likéru vznikla touha čajovou kulturu a pěstování opět pozvednout a zároveň se od místních odborníků mnohé přiučit. Na úbočích kavkazských hor se čaj pěstoval celé 20. století a se znovunabytou svobodou se vrátila i hrdost Gruzínů na vlastní čaj. Jednotlivé šarže pro Metelka Tea Spirit vybírají Petr Sič a Avtandil Lomtatidze – jeden z prvních gruzínských pěstitelů, kteří po rozpadu Sovětského svazu produkci čaje znovu rozběhli.

Čistá brandy z Chile
Alkohol, který pomůže rozvinout chuť a vůni čaje a dodá Metelka Tea Spirit patřičnou sílu, jsme vybírali velmi dlouho. Po četných zkouškách jsme se nakonec shodli, že harmonického souladu s gruzínským čajem a moravským medem se podaří dosáhnout díky čisté brandy z Chille. Fundamentem tohoto excelentního nápoje vznikajícího pod značkou R. Jelínek je vinný destilát, který se vyrábí výhradně z červeného vína stejným postupem jako tradiční jihoamerická pálenka pisco. Ta se v Chille a Peru vyrábí již od konce 16. století z vinných hroznů aromatických odrůd a je natolik oblíbená a uctívaná, že má dokonce svůj vlastní svátek. Pro Metelka Tea Spirit využíváme čirý, v sudech nestařený nápoj, na jehož destilaci a finální chuť dohlížejí mistři palírny z Vizovic. Jejich voňavé dílo je neodmyslitelnou součástí DNA našeho likéru.

Lipový med z Moravy
Jen čisté a kvalitní přírodní produkty, žádné syntetické přísady. Když k přípravě likéru přistupujete s touto základní ambicí, je zřejmé, že jedinou možnou alternativou cukru a umělých sladidel je med. Protože finální receptura ale bývá tak trochu alchymie, nejde jen o samotnou sladkost medu, nýbrž taky o jeho další chuťové a aromatické vlastnosti. Zcela jiné vyznění dodá výslednému produktu med akátový, lipový, slunečnicový, řepkový… My jsme se rozhodli pro lipový, který je jedním z nejvýraznějších medů vůbec. Vzhledem k tomu, že jej včely sbírají během léta, jeho chuť je plnější než u jarních medů. A jeho spojení s čajem je vlastně naprosto přirozené, protože už naše babičky věděly, že pokud přidáte kvalitní lipový med do čaje, vznikne ideální nápoj pro prevenci chřipky i nachlazení. A náš med kvalitní rozhodně je. Dodává nám jej Miroslav Sedláček z moravských Bučovic – včelař, který má svých zhruba šest set včelstev rozmístěných na rozlehlém území od Drahanské vrchoviny přes Vyškovskou brázdu, ke Kojetínu a dál zpět přes Litenčickou pahorkatinu až na jižní kraj Ždánického lesa.


Originální dárkový alkohol – Tea Spirit

Tradiční české absinthy v luxusním dárkovém balení
Absinthe 2-balení

Další projekt

Zobrazit vše