Čajové brandy Tea Spirit Unfiltered – limitovaná edice

Tea Spirit Unfiltered

Limitovaná edice Metelka Tea Spirit Unfiltered. Rozpoznejte v sobě sběratele.

Tea Spirit Unfiltered 0,7 L – čajový likér s brandy

Rozpoznejte v sobě sběratele. Milujete přece ten hrdý pocit, že vlastníte raritu. A my vám jej dopřejeme. Při příležitosti 30. výročí novodobé historie likérky Metelka jsme stvořili poklad – limitovanou edici Tea Spirit Unfiltered. Nápoj, který mimořádně hýčkáme i v jeho běžné variantě, je v nefiltrované verzi samotnou esencí souladu tří elementů: gruzínského celolistého černého čaje, moravského medu a čisté brandy. Nektarem získaným bez filtrace z vrchu stařecích nádob jsme naplnili pouhých 12 lahví a opatřili je speciálními etiketami, které vlastnoručně nalepil a očísloval Milan Metelka. A pokud říkáme, že edice Tea Spirit Unfiltered bude limitovaná, věřte, že to není žádná marketingová finta. Štastlivců, kteří se budou moci potomkům pochlubit touto vzácností, víc než 12 nebude.

KOUPIT


Výsledek je více než jen nápoj s nezaměnitelnou vůní a chutí – je to harmonické souznění energií prvotřídního černého celolistého čaje, vínovice a medu. Je to pobídka k dobrodružné cestě. Vydejte se na ni s námi.


Čajové brandy Tea Spirit Unfiltered – limitovaná edice

Ingredience Metelka Tea Spirit

Gruzínský celolistý černý čaj z něhož vzniká Metelka Tea Spirit, je farmářský čaj ze Sdílené čajové zahrady, česko-gruzínského projektu obnovy ekologického zemědělství, který díky spolupráci s Českou rozvojovou agenturou založil ve městě Kvenobani v podhůří Malého Kavkazu Petr Sič. Gruzínci pěstují čajovník čínský, ale řádně zdomácnělý a přizpůsobený místním podmínkám. Má svou nezaměnitelnou chuť. Čaj z Gruzie jsme pro Metelka Tea Spirit vybrali proto, že je nám tato kavkazská země blízká. Přestože má zde pěstování čaje dlouhou tradici, je toto odvětví po rozpadu Sovětského svazu v troskách. Čajové zahrady zejí ladem, zarůstají kapradím, a tak dříve než idea likéru vznikla touha čajovou kulturu a pěstování opět pozvednout a zároveň se od místních odborníků mnohé přiučit. Na úbočích kavkazských hor se čaj pěstoval celé 20. století a se znovunabytou svobodou se vrátila i hrdost Gruzínů na vlastní čaj. Jednotlivé šarže pro Metelka Tea Spirit vybírají Petr Sič a Avtandil Lomtatidze – jeden z prvních gruzínských pěstitelů, kteří po rozpadu Sovětského svazu produkci čaje znovu rozběhli.

Čistá brandy z Chile. Alkohol, který pomůže rozvinout chuť a vůni čaje a dodá Metelka Tea Spirit patřičnou sílu, jsme vybírali velmi dlouho. Po četných zkouškách jsme se nakonec shodli, že harmonického souladu s gruzínským čajem a moravským medem se podaří dosáhnout díky čisté brandy z Chille. Fundamentem tohoto excelentního nápoje vznikajícího pod značkou R. Jelínek je vinný destilát, který se vyrábí výhradně z červeného vína stejným postupem jako tradiční jihoamerická pálenka pisco. Ta se v Chille a Peru vyrábí již od konce 16. století z vinných hroznů aromatických odrůd a je natolik oblíbená a uctívaná, že má dokonce svůj vlastní svátek. Pro Metelka Tea Spirit využíváme čirý, v sudech nestařený nápoj, na jehož destilaci a finální chuť dohlížejí mistři palírny z Vizovic. Jejich voňavé dílo je neodmyslitelnou součástí DNA našeho likéru.

Lipový med z Moravy. Jen čisté a kvalitní přírodní produkty, žádné syntetické přísady. Když k přípravě likéru přistupujete s touto základní ambicí, je zřejmé, že jedinou možnou alternativou cukru a umělých sladidel je med. Protože finální receptura ale bývá tak trochu alchymie, nejde jen o samotnou sladkost medu, nýbrž taky o jeho další chuťové a aromatické vlastnosti. Zcela jiné vyznění dodá výslednému produktu med akátový, lipový, slunečnicový, řepkový… My jsme se rozhodli pro lipový, který je jedním z nejvýraznějších medů vůbec. Vzhledem k tomu, že jej včely sbírají během léta, jeho chuť je plnější než u jarních medů. A jeho spojení s čajem je vlastně naprosto přirozené, protože už naše babičky věděly, že pokud přidáte kvalitní lipový med do čaje, vznikne ideální nápoj pro prevenci chřipky i nachlazení. A náš med kvalitní rozhodně je. Dodává nám jej Miroslav Sedláček z moravských Bučovic – včelař, který má svých zhruba šest set včelstev rozmístěných na rozlehlém území od Drahanské vrchoviny přes Vyškovskou brázdu, ke Kojetínu a dál zpět přes Litenčickou pahorkatinu až na jižní kraj Ždánického lesa.


Tea Spirit Unfiltered 0,7 L – čajový likér s brandy

Kávový vaječňák – novinka z produkce likérky Metelka
Vaječný Kávový

Další projekt

Zobrazit vše