Jubilejní Metelka Cup? Člověk plánuje, Covid se směje

Metelka Cup

Měla to být velká sláva. Metelka Cup má kulatých dvacet a to už je přece ke slavnosti pořádný důvod. Jenže z toho nakonec nic nebylo. Stejně jako v roce 2020 pořadatelé museli bohužel konstatovat: „Člověk plánuje, covid se směje.“ Restrikce spojené s pandemií už podruhé zhatily Integrované střední škole Slavkov u Brna a likérce Metelka plány na uspořádání samotné barmanské soutěže a taky na důstojnou připomínku její bohaté historie.

Na druhou stranu je pravda, že s touto nepříjemnou eventualitou se po předchozích zkušenostech a pohledu na predikci vývoje epidemické situace tak trochu počítalo, ale přesto se během letních měsíců nedalo nepodlehnout mírnému optimismu. Proto byly vyzvány školy z celé České republiky k účasti, proto bylo opět domluveno využití reprezentativních prostor v Golf Hotelu Austerlitz, proto trénovali studenti slavkovské školy, proto byl do kalendáře akcí České barmanské asociace vetknut krásný termín Metelka Cupu 11. 11. 2021. A v neposlední řadě vzhledem k jubilejnímu ročníku se připravovalo vydání almanachu, který připomíná historii soutěže. Jen několik dnů před konáním ale vzaly všechny přípravy za své. Stoupající čísla nakažených, zpřísněná pravidla pro pořádání veřejných akcí, postupné odhlašování účastníků a nebezpečí direktivního zákazu – součet všech těchto okolností znamenal definitivní STOP pro Metelka Cup 2021.

Přestože jsme se tváří v tvář nesetkali, chceme si alespoň touto formou s vámi připomenout, jak Metelka Cup vznikl, kdo za existencí této ojedinělé soutěže stojí a jak svou účast hodnotí někteří z vítězů a držitelů medailových umístění. Pokud patříte mezi aktivní účastníky Metelka Cupu, budeme samozřejmě rádi, když se s námi o své dojmy, zážitky a případně fotografie podělíte na sociálních sítích v příspěvcích s hashtagem #MetelkaCup.

Jsme přesvědčeni, že letos se karta otočí a my budeme moci přísloví otočit:

„Covid plánuje, ale člověk se směje.“

Sebevědomě tedy prohlašujeme: Na viděnou na podzim ve Slavkově!